چرا باید وبسایت داشته باشیم؟

حتما تابحال از خود پرسیده اید چرا باید وبسایت طراحی کنیم؟ یا اینکه وبسایت چگونه می تواند در فروش محصولات به ما کمک کند؟

امروزه کمتر کسی را میبینیم که روز خود را با گشت و گذار در وبسایت های مختلف سپری نکند. حال این وبسایت می تواند خبری باشد، سرگرمی، ورزشی و یا فروشگاهی و …

پس می توان گفت که وب سایت یکی از روش های بازاریابی و یا تبلیغ کسب و کارها در دنیای اینترنت است. طراحی وبسایت می‌تواند کمک فراوانی به شما در زمینه دیجیتال مارکتینگ کند و تأثیر بسزایی در ارائه ی خدمات و فروش محصولات شما داشته باشد.

در این مقاله سعی بر این است که اهمیت طراحی وبسایت و اینکه وبسایت چه کمکی می تواند به کسب و کار ما بکند، گفته شود.

پس تا انتهای این مقاله همراه ما باشید.

سایت چیست و چه کاربردی دارد؟

وب سایت، مجموعه‌ای از صفحات بهم مرتبط است که اطلاعاتی را در اختیار بیننده قرار می‌دهد. وب سایت، امکان حضور هر شخص، مجموعه، شرکت و سازمان را در دنیای وب فراهم می‌کند، وب سایت این امکان را برای شما فراهم می‌کند که کالا و خدماتتان را بدون هیچ محدودیت مکانی و زمانی در دسترس کل جهان قرار دهید.

به عبارت دیگر داشتن یک وب سایت برای یک شرکت مانند داشتن یک کاتالوگ تبلیغاتی است با این تفاوت که شما در وب سایت خود می‌توانید  با صرف هزینه‌ای به مراتب کمتر اطلاع رسانی جامع با محتوایی جذاب‌تر را داشته باشید.

اگر کسب  کار شما در اینترنت حضور ندارد، پس به زودی از صحنه ی کسب و کار محو خواهد شد.

“بیل گیتس”

چگونه باید برای ساخت وبسایت تصمیم گیری کنیم؟

قبل از هر چیز، ما باید مزایای داشتن یک وب سایت را به دقت بسنجیم، درباره هزینه های آن آگاهی پیدا کنیم و هدف نهایی خود را از ساختن وب سایت ببینیم. با بررسی تمام این موارد، تصمیم‌گیری در مورد ساختن وب سایت راحت‌تر خواهد شد و ما مسیر خود را بهتر می‌شناسیم.

اما شاید برخی مزایای وب سایت باشند که شما هنوز به درستی با آنها آشنایی ندارید. پس در ادامه چند فایده یک وب سایت برای آدم‌ها و کسب و کارهای مختلف را به شما خواهیم گفت.

7 دلیل برای راه اندازی وبسایت

1- همگانی بودن اینترنت

مهمترین دلیلی برای داشتن وب سایت این است که امروزه بیشتر افراد ترجیح میدهند بجای اتلاف وقت خود در شلوغی و ازدحام خبابان ها، در منزل راحت بنشینند و خرید خود را انجام دهند.

کمتر کسی را می توان یافت که طریقه ی استفاده از اینترنت را نداند یا در حداقل در میان اطرافیان خود کسی را نداشته باشد که در استفاده از اینترنت تبحر داشته باشد. پس ساده ترین راه برای پیدا کردن خدمات شما برای مردم، اینترنت است و باید بدانید که اگر آن ها شما را در این بستر پیدا نکنند قطعا رقبای شما را خواهند یافت.

2- فروشگاه 24 ساعته

قطعا با توجه به وجود محدودیت ها، شما نمی توانید مغازه و شرکت یا … خود را در تمامی ساعات شبانه روز باز نگاه داشته و مشغول به فعالیت باشید. اما وب سایت این امکان را برای شما فراهم می کند که 24 ساعته و در تمامی ایام هفته و حتی روزهای تعطیل و حتی زمانی که مشغول تفریح و سفر و یا خواب هستید،کسب درآمد داشته باشید.

3- جهانی شدن کسب و کار شما

در روش های سنتی کسب و کار، شاید سال ها طول بکشد تا افراد شما و خدمات شما را بشناسند. حتی در شهر خودتان! حال تصور کنید چقدر باید زمان و هزینه صرف کرد تا در سطح کشور و یا جهان شناخته شوید؟ میلیاردها انسان، در سراسر جهان بخشی از وقت خود را در فضای اینترنت می گذرانند. حال اگر شما کسب و کارتان را برای این جامعه آماری راه اندازی نمایید، قطعا مشتریانی از سراسر ایران یا حتی سراسر جهان خواهید داشت.

4- افزایش اعتبار

زمانی که ما در اینترنت به سایتی برخورد می کنیم که اطلاعات مفیدی از آنچه که ما می‌خواستیم در اختیارمان می‌گذارد ناخودآگاه اعتماد زیادی به آن وبسایت خواهیم کرد و حتما در زمان های دیگری که نیاز به اطلاعات و یا حتی خرید داریم، باز هم به سراغ آن وبسایت خواهیم رفت.

حال فرض کنید که شما برای خدمات و یا کسب و کارتان موفق به بازاریابی و جلب مشتری شده اید ولی هنوز وبسایتی را تهیه نکرده اید. مشتری که می‌خواهد خدمات شما را دریافت کرده و از شما خرید کند قطعا به دنبال شما در فضای اینترنت می‌گردد، اما شما را در آنجا پیدا نمی‌کند. حتما از خودش سوال می‌کند یک کسب و کار چرا نباید یک سایت داشته باشد؟ وبسایت شما در واقع همان محل کار شماست اما در یک فضای بزرگ تر با دسترسی بیشتر و ساده تر.

5- بازاریابی

هنوز هم هستند افرادی که روی تبلیغات و بازاریابی به روش‌های سنتی از قبیل رادیو، تلویزیون، مجلات، بیلبوردها، چاپ بروشور و تراکت پافشاری کرده و ترجیح می دهند از همان روش ها برای توسعه ی کسب و کار خود استفاده کنند. اما باید گفت با وجود اینکه در تاثیرگذاری این روش ها شکی نیست اما نباید از این نکته غافل شد که استفاده از آن ها، به مراتب هزینه بر بوده و در عین حال می‌توانند گستره کمتری را نیز هدف قرار دهند. در حالی که روش های بازاریابی اینترنتی علیرغم کارایی بیشتر، ارزان تر بوده و افراد بیشتری را می تواند جذب کند. اما این نکته را فراموش نکنید که برای ارائه کالا و خدمات خود، باید حضور خود را پیاپی یادآوری نمایید.

پس بیایید به جای صرف هزینه‌های بالا برای تبلیغات و بازاریابی، وب سایت خود را بهبود بخشیده و ورود مشتری به وب سایتتان را به گوگل بسپارید!

6- توسعه برند

بی شک برند‌سازی اگر به درستی انجام شود، می‌تواند تاثیر بسیار چشمگیری در پیشرفت و ارتقا و موفقیت کسب و کار شما داشته باشد. بنابراین لازم است که برندینگ را از همان ابتدا بسیار جدی گرفته و  برندینگ در سئو را به عنوان یکی از مهم‌ترین راه‌های برندسازی مورد استفاده قرار داد. وب سایت بهترین بستر برای شناخته شدن برند و برندسازی است.

زمانی که شما وبسایت داشته باشید، می توانید خدمات و محصولات خودتان را به هزاران مشتری معرفی و برای خود شهرت و اعتبار کسب کنید و یا اعتبار تجارت خود را بالا ببرید.

7- تعامل با مشتریان

یکی از راه هایی که می توانید مشتریان خود را نگهداشته و آن ها را دوباره به سمت خود برگردانید این است که اطلاعات خود مثل نام و شماره تماس و آدرس و … را به آن ها داده و از آن ها بخواهید دوباره با شما ارتباط برقرار کنند. اما ممکن است مشتری اطلاعات شما را فراموش و یا گم کند. پس باید دنبال راهی بود که ارتباط مجدد با مشتریان را تضمین کند. بهترین راه وبسایت است!

شما علاوه بر اینکه می توانید اطلاعات کامل خود را در وبسایتتان با مشتری به اشتراک بگذارید، با فراهم آوردن بستری میتوانید اطلاعات مشتری را گرفته و با او در جهت ارائه ی خدمات و فروش محصولات در تماس باشید.

همچنین مشتریان به راحتی می توانند نظر خود را راجع به هر محصولی ارائه دهند و برای شما ارسال کنند. شما نیز میتوانید سلیقه‌ی مشتریان خود را بشناسید و برای جذب مشتری بیشتر گام بردارید.

در نهایت داشتن داشتن یک وبسایت به افزایش اعتبار شما، افزایش فروش، اعتماد مشتریان، بازاریابی و درآمد شما کمک زیادی خواهد کرد و این موفقیت ها دوچندان خواهد شد اگر پیاده سازی خوب و حرفه‌ای داشته باشید. ما در این مقاله سعی کردیم چند دلیل مهم برای راه اندازی یک وبسایت را برای شما توضیح داده و شما را در جهت تصمیم گیری برای پیشرفت کسب و کارتان کمک کنیم.

وبسایت خود را به ما بسپارید

ایده ی خود را برای توسعه ی کسب و کارتان با ما در میان بگذارید

شرکت تهران ثبت، با سال ها تجربه و تیم حرفه ای و مجرب، میتواند شما را برای ورود کسب و کارتان به فضای اینترنت و رشد و پیشرفت شما کمک کند. پس با ما تماس بگیرید.

با ما تماس بگیرید